สถานที่กำเนิด เยอรมนี
ชื่อแบรนด์ P+ F
หมายเลขรุ่น PMI104-F90-IE8-V15
จำนวนสั่งซื้อขั้นต่ำ 2
รายละเอียดการบรรจุ บรรจุเดิม
เวลาการส่งมอบ ในสต็อก
เงื่อนไขการชำระเงิน L/C, D/A, D/P, T/T เวสเทิร์นยูเนี่ยน
สามารถในการผลิต 10 ชิ้น
รายละเอียดสินค้า
ฝากข้อความ
รายละเอียดสินค้า
General specifications
Switching element function Analog current output with PNP binary NO
Object distance 0.5 ... 3 mm , recommended: 2 mm
Measuring range 0 ... 104 mm
Linearity range 1 ... 103 mm
Nominal ratings
Operating voltage UB 18 ... 30 V DC
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Linearity error within measuring range: ± 0.8 mm
within linearity range: ± 0.4 mm
Repeat accuracy R ± 0.1 mm
Resolution 125 µm
Temperature drift ± 0.5 mm (-25 °C ... 70 °C)
No-load supply current I0 ≤ 40 mA
Technical Data
MTTFd 280 a Mission Time (TM) 20 a Diagnostic Coverage (DC) 0 % Switching output Output type 2 switch outputs PNP, NO , reverse polarity protected , short-circuit protected Operating current IL ≤ 100 mA Switching window ± 1 mm Switching hysteresis 0.4 mm Voltage drop ≤ 3 V Short-circuit protection pulsing Analog output Output type 1 current output: 4 ... 20 mA Load resistor ≤ 400 Ω